قیمت خرید تضمینی گندم ۵۰۰تومان افزایش یافت/شورای اقتصاد قیمت‌های پیشنهادی را نپذیرفت

قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم برای سال زراعی ۹۹‌ــ‌۹۸ در مقایسه با سال قبل ۵۰۰تومان افزایش یافت و از ۱۷۰۰ تومان به ۲۲۰۰ تومان رسید که از قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی کمتر است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم علی ربیعی سخنگوی دولت امروز هشتم مهر ماه سال 1398 در نشست خبری خود با اصحاب رسانه قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 99‌ــ‌98 را با 8 روز تأخیر اعلام کرد.

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی جدید باید در فصل تابستان و حداکثر تا 31 شهریورماه هرسال اعلام شود که در چند سال گذشته دولت این نرخ را با تأخیرهای چندماهه اعلام کرد.

بیشتر بخوانید

  • هزینه تولید 1 کیلو گندم چقدر است؟ سود حداقلی برای کشاورزان + جدول
  • اعلام قیمت جدید محصولات کشاورزی در نامه حجتی به نوبخت/ قیمت گندم 2295تومان پیشنهاد شد
  • قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید 2868 تومان اعلام شد

سخنگوی دولت درباره نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی 99‌ــ‌98 اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم طبق مصوبه شورای اقتصاد برای سال آینده 2200 تومان مشخص شده است.

قیمت پیشنهادی نظام صنفی کشاورزی کشور بر اساس هزینه‌های تولید 2868 تومان و این قیمت توسط وزارت جهاد کشاورزی 2295 تومان پیشنهاد شده بود.

 نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در مقایسه با قیمت 1700تومانی سال قبل 500 تومان افزایش یافته است اما با وجود این، در مقایسه با نرخ پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی بر اساس هزینه‌های تولید 95 تومان کمتر و در مقایسه با نرخ نظام صنفی کشاورزی کشور 668 تومان کمتر تعیین شده است.

 

منبع خبر: تسنیم

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید